Na nadchodzący czas wolny przygotowaliśmy dla Was zestawienie filmów, które powinien obejrzeć każdy miłośnik architektury, miasta i ekologii. Sprawdźcie naszą listę i wybierzcie coś dla siebie.  

Kwiecień znów upłynie nam pod hasłem “Zostań w domu” z uwagi na wzmożone obostrzenia związane z pandemią. Przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie wydarzeń, w których będziecie mogli wziąć udział online. Jest też gratka dla najmłodszych miłośników architektury i urbanistyki.

W marcu również czekają na Was ciekawe wydarzenia z branży kreatywnej. Osoby zajmujące się przestrzenią publiczną z pewnością zainteresuje wykład architekta Rogera Riewe, który opowie o architekturze w kontekście odczuwania jej przez użytkownika.

Zapraszamy Was na lutowe eventy dotyczące branży kreatywnej, które odbywają się głównie w przestrzeni online. Tym razem szczególnie czekamy na wykład Waltera Hooda – dyrektora kreatywnego Hood Design Studio, które zajmuje się m.in. projektowaniem przestrzeni miejskich i urbanistyką.

Czytając „Archiprzewodnik po Europie”, kolejny raz przekonujemy się, że książki o architekturze mogą być wciągające, nie tylko dla ekspertów. Jego autorzy, czyli Robert Konieczny (uznany architekt) oraz Tomasz Malkowski (krytyk architektury i publicysta) zdecydowali się na publikację w formie rozmowy. W ten sposób włączają w dyskusję również czytelników: „Chciałbym, żeby czytelnik był trzecią stroną, która siedzi przy stole i dorzuca własną myśl”.

Nowy rok, nowy cykl na naszym blogu. Postanowiliśmy, że regularnie będziemy publikować dla Was zestawienia najciekawszych wydarzeń z branży architektury, architektury krajobrazu i designu. Na dobry początek zaproszenie na styczniowe eventy, które z uwagi na trwającą pandemię, odbywają się przede wszystkim w przestrzeni online.

W grudniu na rynku pojawiła się nowa książka Wydawnictwa Wysoki Zamek pt. „Miasto Życzliwe. Jak kształtować miasto z troską o wszystkich” autorstwa Davida Sima. To siódma publikacja w serii MIASTO SZCZĘŚLIWE. W nowym roku życzymy sobie i Wam, by ta książka trafiła nie tylko do urbanistów, architektów i aktywistów, ale przede wszystkim dla decydentów mających wpływ na kształt naszych przestrzeni publicznych: prezydentów miast, burmistrzów, radnych oraz urzędników.

Coraz bliżej Święta, więc przyszedł czas na życzenia i kilka refleksji. Przy okazji dziękujemy wszystkim czytelnikom naszego bloga za wsparcie, aktywność i ciepłe słowa.

Na początku grudnia z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie przez Pantone Color Institute koloru roku. Tym razem eksperci wybrali dwie barwy: Ultimate Gray („uspokajającą szarość”) oraz Illuminating Yellow („słoneczną żółć”).

Zawsze z ciekawością przyglądamy się inwestycjom, które wyposażamy w naszą małą architekturę. Kolejna udana realizacja dotyczy kompleksowego remontu i przebudowy Wrzesińskiego Centrum Kultury. Sprawdźcie, jak zmieniła się ta instytucja.