Na portalu Architektura & Biznes ukazał się artykuł pt. „Zrównoważony rozwój, a kształtowanie przestrzeni publicznej miast”, w którym przedstawiliśmy m.in. nasze meble miejskie smart z kolekcji FIN. Sprawdźcie, jak wyglądają tego typu ławki parkowe i dlaczego warto wdrażać koncepcję smart w swoim mieście.

Tym razem odwiedziliśmy Park Hallera w Dąbrowie Górniczej, gdzie znalazły się nasze kosze na śmieci z kolekcji Vega z identyfikacją wizualną miasta. Sprawdźcie szczegóły tej realizacji i przekonajcie się, że tego typu spersonalizowana mała architektura zwiększa atrakcyjność i buduje wyjątkowy klimat.

Lato to dobry czas, żeby odwiedzić z naszym obiektywem miejsca, w których znalazły się meble miejskie Komserwis. Tym razem wybór padł na Katowice i kilka tutejszych ulic i skwerów. Przeczytajcie artykuł, zobaczcie zdjęcia i przekonajcie się, że stolica Górnego Śląska dba o wygodę mieszkańców i spójną małą architekturę.

Najpierw w wyniku monitoringu rynku eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego zarekomendowali kolekcję mebli miejskich Flow Komserwis do konkursu Dobry Wzór, następnie wybrali ją do finału. To duże wyróżnienie dla naszych produktów, które staramy się projektować z dbałością zarówno o dobry design, jak i funkcjonalność.

Coraz więcej polskich miast decyduje się na stworzenie Katalogu Mebli Miejskich, którego głównym zadaniem jest uporządkowanie małej architektury w przestrzeni miasta. Tym razem dokument ten opracował płocki ratusz, uwzględniając w nim meble miejskie Komserwis.

Piknik zorganizowany przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów RP z okazji Światowego Dnia Architektury był doskonałą okazją, by przedstawić nasze nowe kolekcje mebli miejskich i porozmawiać ze specjalistami z branży.

Wspólnie z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych zrealizowaliśmy projekt pt. „Strefa nicnierobienia”, którego efektem było zaprojektowanie przez studentów mebli miejskich do młodzieżowych przestrzeni publicznych. Sprawdźcie, jak przebiegało to przedsięwzięcie krok po kroku.

Na naszym blogu ruszamy z kolejnym cyklem, w którym przedstawiamy nowości wydawnicze z zakresu architektury, urbanistyki oraz designu. Na początek trzy książki, które na dobre zadomowiły się już w naszej firmowej biblioteczce.

W jakich przestrzeniach publicznych przebywają młodzi ludzie? Jak zaprojektować meble miejski, by przypadły im do gustu? Na te pytania odpowiadamy w nowym artykule. Przeczytajcie i podzielcie się w komentarzach swoimi spostrzeżeniami.

Na wyremontowanym dworcu autobusowym w Libiążu (województwo małopolskie) przy Rondzie Uśmiechu, znalazły się ławki bez oparcia oraz kosze na śmieci z kolekcji Intal Komserwis. Nasze meble miejskie stały się więc częścią ważnej miejskiej rewitalizacji.