Autorzy publikacji „Ekologiczne zarządzanie przestrzenią publiczną” podkreślają, że należy kształtować miasta przyjazne mieszkańcom, a jednocześnie korzystne dla środowiska. Sprawdźcie, co odgrywa ważną rolę w ekologicznym mieście i czy mała architektura też może być przyjazna dla środowiska.

Polskie miasta prześcigają się w finansowaniu miejsc wypoczynku, związanych ze spędzaniem wolnego czasu. Bardzo często to sami mieszkańcy są inicjatorami zmian i pomysłodawcami projektów. Wśród najciekawszych z nich, wybranych przez miesięcznik Architektura-Murator, można znaleźć place zabaw, ławki oraz parklety.

Jakie przestrzenie w mieście spełniają funkcje reprezentacyjne? Są to m.in.: rynek, otoczenie budynków o znaczeniu społecznym i kulturalnym oraz obiekty komercyjne. Do tych miejsc idealnie sprawdzi się kolekcja Lido, która zawiera liczne siedziska i kosze na śmieci do recyklingu.

Na portalu Architektura & Biznes pojawił się artykuł naszego eksperta dotyczący mebli miejskich wspierających powstawanie społecznych interakcji. Sprawdźcie najważniejsze informacje i ciekawostki dotyczące tego tematu.

W Polsce pojawia się coraz więcej innowacyjnych pomysłów związanych nie tylko z małą architekturą, ale też z zielenią miejską. Najnowszy trend to łąki kwietne i łąki antysmogowe, które mogą zastąpić kosztowne w utrzymaniu trawniki.

2019 rok rozpoczęliśmy udziałem w dwóch ważnych wydarzeniach branżowych. Na dobry początek "Budma" - największe targi budowlane w Polsce, a następnie Gardenia czyli Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. W Poznaniu zaprezentowaliśmy nowe projekty mebli miejskich.

Wyobraź sobie, że podczas targów branżowych oglądasz katalog z projektami mebli miejskich, a ich miniaturki leżą na stoliku obok. Możesz w każdej chwili dowolnie je zestawiać i jeszcze lepiej zaplanować przestrzeń. W Komserwis przygotowaliśmy takie minimodele małej architektury i udostępniliśmy je m.in. podczas targów Budma i Futurebuild.

Szukasz oryginalnych mebli miejskich? Katalog Komserwis to kompendium wiedzy na temat nowych trendów w projektowaniu małej architektury do współczesnych przestrzeni. Ta publikacja jest owocem współpracy z wybitnymi projektantami. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak zdobyć nasza katalog w wersji papierowej zupełnie za darmo.

Cykl „Kawa na ław(k)ę” nabiera tempa i tym razem serwujemy Wam wywiad z właścicielką i design managerem znanego studia projektowego Husarska. Jadwiga Husarska-Sobina jest jednym z najbardziej uznanych projektantów produktu w Polsce, a dla Komserwis wraz z zespołem zaprojektowała Ławkę Traffic oraz nową koncepcję komunikacji.

As a part of our new series - MY CUP OF TEA - interviews on street furniture to be read over your afternoon cup, we talked to Aleksandra Stefańska - an architect and street furniture designer working for the Komserwis company. Check out what the art of origami and a street bench called Letter have in common and what its creation process looked like.