Nowy rok na naszym blogu postanowiliśmy rozpocząć od sprawdzenia, które artykuły najchętniej czytaliście w poprzednich dwunastu miesiącach. To dla nas wskazówka, jakiego typu treści publikować dla Was w tym roku. Jesteście ciekawi? No to zaczynamy!

Mała architektura miejska może być także przydatna zimą. Dowodem na to są rozwiązania z krajów skandynawskich, jak podświetlana ławka mokša, którą można spotkać na ulicach Lahti.

W ramach nowego cyklu: KAWA NA ŁAW(K)Ę - wywiady o małej architekturze do popołudniowej kawy porozmawialiśmy z Aleksandrą Stefańską, architektką, projektantką małej architektury dla firmy Komserwis. Sprawdźcie, co ma wspólnego sztuka origami z ławką miejską Letter i jak wyglądał proces jej powstawania.

Nazwę „Letter” można przetłumaczyć na język angielski jako list lub literę. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam ten element małej architektury w formie...alfabetu. Sprawdźcie m.in. kto zaprojektował tę oryginalną ławkę i co ma wspólnego ten produkt z… Japonią :)

Otaczanie się inspirującymi ludźmi to już spora inspiracja. Dlatego też chcemy zaprezentować kilka ciekawych cytatów architektów i wielkich twórców, zaczynając od klasyki, przez współczesność, aż po nowoczesność.

Nasze drogi, ścieżki dla pieszych i meble miejskie mogą mieć zdecydowanie więcej zastosowań, niż te do których zdążyliśmy przywyknąć. Przedstawiamy innowacyjne rozwiązania węgierskich projektantów. Czy zrewolucjonizują miejską przestrzeń?

Drewno to materiał, który daje wiele inspiracji i możliwości... także jeśli chodzi o tworzenie innowacyjnych mebli miejskich. Dowodem na to są realizacje, które powstały w ramach Mood for Wood - odbywających się w Poznaniu warsztatów dla studentów kierunków projektowych z krajów europejskich.

Po wakacyjnym czasie urlopowym powracamy powoli do normalnego trybu. Ale jak daje się zauważyć, od inspiracji daleko nie da się uciec. Dlatego tym razem chcemy was zabrać w podróż, po magicznym Wiedniu - miejscu, które zainspirowało nas do stworzenia wyjątkowej kolekcji mebli miejskich.

Są takie miejsca na świecie, gdzie spotyka się klasyka z nowoczesnością.  Są takie miasta, w których architektura prześciga się w innowacyjności. Oslo, to stolica, obok której nie da się przejść obojętnie.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza najnowszą realizacją w Zatorze.