Meble miejskie a trend smart city

przez semhub

Na portalu Architektura & Biznes ukazał się artykuł pt. „Zrównoważony rozwój, a kształtowanie przestrzeni publicznej miast”, w którym przedstawiliśmy m.in. nasze meble miejskie smart z kolekcji FIN. Sprawdźcie, jak wyglądają tego typu ławki parkowe i dlaczego warto wdrażać koncepcję smart w swoim mieście.

Czy polskie miasto to smart city?

Z obserwacji ekspertów wynika, że włodarze polskich miast coraz częściej zauważają konieczność wprowadzania rozwiązań z zakresu smart city. Licznymi projektami tego typu może pochwalić się Wrocław, który wdrożył m.in.inteligentne oświetlenie oraz pojemniki na śmieci z czujnikami informującymi o stopniu ich wypełnienia. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących rozwiązania smart, a wśród nich producenci mebli miejskich m.in. firma Komserwis.

Meble miejskie smart z kolekcji Fin

2019 rok jest dla firmy Komserwis przełomowy. To właśnie w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy na rynek dużo innowacyjnych produktów w ramach segmentu New Design m.in. siedziska z kolekcji Fin. Produkty te wyposażone są w panele fotowoltaiczne, które sprawiają, że zwykła ławka, zamienia się w wielofunkcyjne miejsce, w którym możemy nie tylko odpocząć, ale też podładować telefon indukcyjnie i przez port USB. Planujemy też wprowadzić tego typu ławki miejskie z podświetleniem oraz dostępem do internetu. Dodajmy, że meble miejskie z kolekcji Fin są innowacyjne nie tylko ze względu na udogodnienia typu smart, ale też z uwagi na nowoczesny design oraz modułowość – dzięki przemyślanemu designowi można je łączyć w większe konstrukcje.

Fin zestaw OK.3535782

Mała architektura, większa koncepcja

Marta Dworak, właścicielka Komserwis i projektantka produktu, podkreśla że producenci małej architektury powinni tworzyć meble miejskie, biorąc pod uwagę innowacyjne rozwiązania np. z zakresu smart city, ale tak naprawdę tylko systemowe działania wpisujące się w większą i całościową strategię miejską, przyniosą efekty. Projektantka podkreśla potrzebę ścisłej współpracy producentów z architektami oraz włodarzami miast, by polskie miasta były smart. Untitled-1 Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej nie tylko o smart city, ale też o innych działaniach związanych z małą architekturą i polityką zrównoważonego rozwoju, przeczytajcie nasz artykuł na portalu Architektura & Biznes. Przekonacie się, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w polskich miastach, by były one ekologiczne, przyjazne dla mieszkańców i konkurencyjne. Zapraszamy do lektury.  

Wróć