
Meble miejskie Komserwis w Katowicach
przez semhub
Lato to dobry czas, żeby odwiedzić z naszym obiektywem miejsca, w których znalazły się meble miejskie Komserwis. Tym razem wybór padł na Katowice i kilka tutejszych ulic i skwerów. Przeczytajcie artykuł, zobaczcie zdjęcia i przekonajcie się, że stolica Górnego Śląska dba o wygodę mieszkańców i spójną małą architekturę.
Kosze i ławki miejskie Navan
Lokalizacja: Katowice, ul. Sowińskiego, Katowice ul. Ceglana
Niewielki plac przy ulicy Sowińskiego w Katowicach wyposażono w ławki z oparciem i bez oparcia z kolekcji Navan. Realizację tę uzupełniono praktycznymi, ale też spójnymi estetycznie koszami na śmieci. - Kolekcja Navan sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kluczowa jest odporność mebla miejskiego na uszkodzenia, nie traci przy tym jednak ciekawej formy – wyjaśnia Elżbieta Dworak z Komserwis. - Podstawowym zastosowanym materiałem jest beton, co czyni ławki i kosze z tej kolekcji odpornymi na warunki zewnętrzne.
Mimo zastosowania pozornie ciężkiego betonu, meble miejskie Navan prezentują się w tej przestrzeni zaskakująco lekko. Dodatkowo inwestorzy wybrali zarówno ławki z oparciem, pozwalające na dłuższy wypoczynek, jak i ławki bez oparcia, które sprawdzają się wtedy, gdy użytkownicy chcą w danej przestrzeni przysiąść tylko na moment. Ławki i kosze na śmieci z serii Navan znalazły się również przy ulicy Ceglanej w Katowicach m.in. jako wygodne wyposażenie dostępne na przystanku autobusowym.
Ławki Tunis i kosze na śmieci Kemi
Lokalizacja: Katowice, ul. Westerplatte
Kolejny niewielki skwer w Katowicach zyskał estetyczną i wygodną małą architekturę. Tym razem inwestorzy zdecydowali się na ławki Tunis, które idealnie podkreślają walory miejskiej zieleni. Uzupełnieniem tej realizacji są okrągłe kosze na śmieci Kemi wykonane ze stali lakierowanej i drewnianych elementów. Skwer wyposażono w ławki z oparciem ze względu na to, że z tej przestrzeni korzystają osoby, chcące zatrzymać się tutaj na dłużej i wypocząć w cieniu drzew.
Przedstawione realizacje pokazują, że włodarze Katowic rozumieją potrzeby mieszkańców dotyczące ich komfortowego funkcjonowania w przestrzeni publicznej. - Stolica Górnego Śląska w ostatnim czasie bardzo się rozwija. Inwestorzy nie zapominają jednocześnie o tym, że mała architektura to ten aspekt przestrzeni publicznej, którego w nowoczesnym mieście nie należy pomijać – podsumowuje Elżbieta Dworak. - Jak zawsze, można przestrzeń dostosować jeszcze lepiej do potrzeb mieszkańców. Nie da się jednak nie zauważyć, że Katowice robią wiele w tę stronę.